Windows 8 Nasıl Yüklenir?

Sevgi Özdil tarafından 27 Aralık 2012 tarihinde gönderildi

windows 8e geçiş 150x150 Windows 8 Nasıl Yüklenir?Dokunmatik ekran teknolojisi ile Windows’un bir  araya geldiği Windows 8 kullanıcıları için hazır. Peki bilgisayarınızda bulunan mevcut Windows sürümünü Windows 8’e nasıl yükseltilir? İşte tam bu sorunun cevabını ayrıntılı bir şekilde anlattığımız, bu makalemizden okuyarak bulabilirsiniz. Windows 8‘in son sürümünün çıkmasından bu yana 31 Ocak 2013’e kadar, Windows XP, Windows Vista ve Windows 7’li PC’nizi sadece 39.99$ karşılığında internetten indirerek Windows 8 Pro’ya yükseltilmesi sağlanıyor.  İstenirse, 8’e yükseltme sonrasında Windows 8 Pro‘nun içindeki “özellik ekle” seçeneğinden Windows Media Center da ücretsiz olarak bilgisayarınıza eklenebiliniyor.

Mevcut bilgisayarınızdaki Windows’u, Windows 8 Pro’ya yükseltmek istiyorsanız, yapmanız gereken şeyler şu şekildedir. Windows ana sayfasına girip, orada bulunan “Windows 8 yükseltme yardımcısı” ile ek bir ücret ödemeden size kuruluma kadar yardımcı olur. Böylece Windows 8 Pro’yu zahmetsizce bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Windows 8 kurulumuna başlamadan önce ‘Yükseltme Yardımcısı’ ilk olarak, mevcut bilgisayarınızın Windows 8 için hazır olup olmadığını kontrol eder. Yükseltme yardımcısının yapmış olduğu bu kontrolden sonra, işlem öncesinde ve sonrasında satın alarak edinmeniz gereken eksikler varsa program otomatik olarak bunlarla ilgili detaylı bir uyumluluk raporu çıkarıyor.

windows 8 download cd yükleme sürümleri 150x150 Windows 8 Nasıl Yüklenir?Yapacağınız bütün bu işlemlerden sonra ‘Windows 8 Yükseltme Yardımcısı‘, uygulama ve bilgisayar uyumluluğu ile ilgili tekrar ayrıntılı bir bilgi veriyor. Bilgisayarda bulunan mevcut Windows kurulumundan hangi öğelerin kalmasını istediğinizi soruyor. Windows 7’nin yüklü olan herhangi bir sürümünden, Windows 8 Pro’ya geçerken ise, Windows mevcut ayarları, kişisel dosyaları ve uygulamaları Windows 8’e de geçirmeye olanak sağlıyor. Eğer ki; Windows 8‘e yükseltme işlemi, mevcut olan Windows Vista’dan gerçekleştirilecekse, Windows ayarları ve kişisel dosyaları, Windows XP’den ise sadece kişisel dosyaları Windows 8‘e taşıyabiliyor.

En sonda ise, windows 8‘e yükseltmenin bir parçası olarak bilgisayardaki sabit diski formatlamayı düşünüyorsanız, bunun için de ön yüklemeyi herhangi bir medyadan (usb, dvd vb.) yaptıktan sonra Windows 8 kurulumunun adımlarını sırası ile yaparak Window 8 kurulumunu tamamlayabilirsiniz. Böylece Windows 8 yüklü bilgisayarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Koleksiyonu Yapılan Ürünler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Genel, Teknoloji kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: