Yoğurt ve Zayıflama İlişkisi

Tuba Ogat tarafından 24 Şubat 2015 tarihinde gönderildi

Zayıflamak için bir çok yöntem dener dururuz. Elde ettiğimiz verilerin bir kısmının herkes için bir doğruluk içerdiği söz konusu olsa da bu konuda yanlış bilgilere de yer yer rastlıyoruz. Zayıflamak denilince akla gelen ilk besinlerden biri de yoğurt. Bazılarımız yoğurt için zayıflamaya yardımcı bir besin olarak düşünürken bazılarımız ise; son derece kalori aldırdığından bahsediyor. Peki, gerçekten zayıflamaya bir etkisi var mı? Ne tür yoğurtlar yemek sağlığa daha faydalı ve zayıflamaya yardımcı gelin bu konu hakkında incelemelerimize bir göz atın.

Kilomuzu sabit kılmak veya zayıflamak için, besinlerin genellikle az yağlı veya yağsız olanlarını tercih etme eğilimindeyiz. Özellikle, süt ve yoğurtta bu tercihlerin arttığını gözlemleyebiiriz. Fakat; yapılan araştırmalar gösteriyor ki, tam yağlı yoğurt tüketimi, az yağlı veya yağsız yoğurt tüketimine oranla daha fazla kilo verdiriyor! Bu güne kadar kilo kontrolü için daha az yağlı besinler tercih ediyorsanız artık bu alışkanlığa bir son verin!

Yoğurt, içerdiği şeker sayesinde yemekten sonra tatlı ihtiyacını yok ediyor. Uzun süre tok tutuyor ve böylece acıkma hissini azaltıyor.

Süt ise; bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Özellikle, kilo kontrolü sağlayan kişilerde daha sağlıklı bir bedene sahip olmayı kolaylaştırıyor. Kemiklerinizi koruyor.

Yoğurt, süt ile birlikte desteklendiğinde zayıflama etkisi ortaya çıkıyor. Süt metabolizmayı hızlandırırken; yoğurt damarları koruyarak kilo verme sürecini hızlandırıyor.

Bahsettiğimiz bu özelliklerin tamamı tam yağlı ürünlerde optimum bulunuyor. Kilo vermek için veya kilo kontrolü sağlamak için artık yağsız veya yarım yağlı ürünler tercih etmenize hiç gerek yok. Tam yağlı besinler, hem sağlığınız açısından fayda içeriyor, hem de kilo verme sürecinizi hızlandırıyor.

Bir önceki yazımız olan Ne Giyeceğini Düşünenlere 1 Günlük Kombin başlıklı makalemizde aksesuar ve yaşam hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Sağlıklı Yaşam kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: