Zayıflarken Uzak Durmanız Gerekenler

Tuba Ogat tarafından 16 Aralık 2014 tarihinde gönderildi

Diyet yaparken yediklerimiz kadar içtiklerimize de dikkat etmek zorundayız. Bir şeyler içmek genel olarak bilinçaltında bir sıvı tüketimi olarak algılandığından zararları göz ardı edilebiliyor. İçeriğinde barındırdıkları yüksek oranda şeker ve kalori miktarı diyet yapanlar için büyük sıkıntı demektir. Üstelik, yalnızca diyet yaparken değil normal koşullarda sağlığımıza dikkat ederken de çok şekerli ve yüksek kalorili besinlerden uzak durmamız önemlidir. Hiç yememek değil olabildiğince az tüketimde bulunulmalıdır. Tbi , eğer tamamen vazgeçemiyorsanız.

Fazlasıyla alkol tüketiminde bulunuyorsanız bilmeniz gereken önemli noktalar var. Alkolün sağlığa zararı olduğu bilinen bir gerek fakat; bunu daha iyi kavramak için bedenimizde yarattığı durumlardan haberdar olmak daha etkili olacaktır. Örneğin alkol, vücutta yağ gibi depolanma özelliğine sahiptir. Üstelik; alkolün kalorisiz veya düşük kaloride olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Alkolde ciddi bir kalori söz konusudur. Ve sağlığa verdiği zararların yanı sıra bir de kolaylıkla kilo almanıza da sebep olacaktır. Alkollü içeceklerin kalori miktarı alkol oranı ile doğru orantılı olarak artış göstermektedir. Alkolden vazgeçemiyorsanız en azından haftada 1 e veya 1 kadehe düşürün ve sonrasında bol bol su içmeyi de ihmal etmeyin.

Asitli içecekler de çok yüksek kaloriler içermektedir. Özellikle diyet yaapnların kesinlikle uzak durması gereken içecek gruplarıdır. Kesinlikle beslenme planınızdan çıkarmanız gereklidir. Üstelik, alkollü içecekler siz farkında bile olmadan uzun dönemde kilo almanıza neden olacaklardır.

Diyette meyve suyu tüketiminde de dikkatli olmanız gerekmektedir. Meyve sularının içerdiği şeker miktarı oldukça yüksektir. Fakat; sağlıklı oldukları şüphesiz bir gerçek. Bu sebeple taze sıkılmış 1 bardak meyve suyunu içmeniz sağlığınız açısından faydalı olacaktır. Diyet yaparken sağlığınızı da göz önünde bulundurmak zorundasınız. Bir kaç bardak içmek yerine günde veya canınız çektiğinde içtiğiniz 1 bardak taze sıkılmış meyve suları direncinizi de yerine getirme de yararlı olacaktır.

Enerji içeceklerinden kesinlikle uzak durmalısınız. Yalnızca diyet yaparken değil sağlığınızı düşünürken de. İçeriğinde bol miktarda şeker, renklendirici kimyasallar ve kalori barındıran enerji içeceklerini içmekten keyif alıyor olabilirsiniz fakat; zararını gözden geçirmenizi de tavsiye ederiz. Bunun yerine hem sağlıklı hem de kaybettiğiniz enerjinizi yerine getirebilecek şekilde bol miktarda su tüketin.

Bir önceki yazımız olan Öne Çıkan İOS Uygulamaları başlıklı makalemizde mobil uygulama ve Teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Sağlıklı Yaşam kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: