0
Ara Detaylı Arama

HIFZI TOPUZ ESKİ DOSTLAR

HEMEN AL

6,10 TL x 3 Taksit
Ücretsiz Kargo

17,00 TL17,00 TRY

Adet

- +

Satıştaki Adet

1
Hemen Al
Kalan Süre
Gün
0
0
Saat
0
0
Dk
0
0
Sn
0
0

Bu ürünü paylaş:

Hıfzı Topuz - Eski Dostlar

  Remzi Kitapevi /2000 (270 sf.) 
 Hıfzı Topuz, bir gazeteci aynı zamanda da bir yazar, bir çok kitabı var; ama benim okuduğum ilk kitabı Eski Dostlar, Gülümseyen Anılar kitabının eski versiyonu, kitaplarına bakınırken öğrendim bu bilgiyi aslında. Benim elimde olduğu için Eski Dostlar'ı okudum tabi yeni almış olsaydım Gülümseyen Anıları okumak isterdim. 
  Hıfzı Topuz'un bu kitabı yazmaya iten güç, günümüz gençlerinin, 50'li yıllarda Türkiye'nin gündeminde olan birçok ismi hiç duymamış olmalarıymış ve tabi yakınlarının ısrarı da etkili olmuş. 
   Hıfzı Topuz, 1947-1958 yılları arasında akşam gazetesinde, 1959-1983 yılları arası UNESCO merkezinde, 1974-1975 yılları arası da TRT de çalışmış bir yazarımız. Kitabının konusunu da yaşamında bir şekilde ilişkili olduğu, tanıştığı, önemsediği karakterler oluşturuyor. Bir anı kitabı ama bir günce değil. Genelde isimler halinde başlıklandırmış tanıdığı kişileri. O kişileri tanıtmaya, yaptıklarını anlatmaya özen göstermiş. Kimler yokki; başta Sabahattin AliAziz Nesin, Abidin Dino, Yaşar Kemal, Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Vedat Nedim Tör, Nadir Nadi, Necip Fazıl Kısakürek, Vidan Aşir Savaşır... daha sayamayacağım birçok isim. TRT yıllarında yaptığı röportaj derlemelerine de yer vermiş kitabında. Her ne kadar fazla isim geçse de bazı paragraflarda bunlar aşağı yukarı aynı kişiler, çevresinde bulunan insanlar, dostluğun güzel bir örneği de aslında anlattıkları. Sıkıcı bir kitap değil ama herkese hitap eden bir kitap mı bilemiyorum. Son okuduğum Mina Urgan'ın kitabıyla aynı çizgideler diyebilirim.
   Yakın tarihin edebiyat, fikir dünyasını,karakterlerini merak edenlere önerebileceğim bir kitap.
Eski Dostlar
Eski Dostlar, Hıfzı TopuzDostlarınızla paylaşmak için tıklayın

Hıfzı Topuz 

REMZİ KİTABEVİ 

Her Kitabıyla sürekli ÇOK SATANLAR listesine giren Hıfzı Topuz'un yeni yapıtı.
Hıfzı Topuz, yaşamından seçtiği portreleri ve olayları bir serüven tadında aktarıyor ve bir dönemin Türkiyesi'ne ışık tutuyor.SİTE:www.kitapyurdu.com


   %20    indirimli
 
Liste Fiyatı: 15,00  TL. Kitapyurdu Fiyatı: 12,00  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(TÜKENMİŞ) Kazanacağınız puan: 22
 
Yayın Yılı: 2000
272 sayfa
2. Hm. Kağıt
13,5x20 cm
Karton Kapak
ISBN:9751407524
Dili: Türkçe
fotoğraflı 
Bu üründen 39 adet satılmıştır.
 
0
0
1
4
5

Kişi tarafından görüntülenmiştir.

Listelenen bu ürün satıcının sorumluluğundadır. Satın almadan önce satıcıyla irtibata geçmelisiniz.