0
Ara Detaylı Arama

KARADENİZ ANSİKLOPEDİK SÖZLÜK 2 CİLT TAKIM ÖZHAN Ö

HEMEN AL

17,94 TL x 3 Taksit

50,00 TL50,00 TRY

Adet

- +

Satıştaki Adet

1
Hemen Al
Kalan Süre
Gün
0
0
Saat
0
0
Dk
0
0
Sn
0
0

Bu ürünü paylaş:

Araştırmacı Özhan Öztürk 'ün hazırladığı iki ciltlik " Karadeniz Ansiklopedik Sözlük ", aynı zamanda alanında bir ilk. Hem birebir kaynak kişilerle hem de oldukça zengin kaynakçalarla karşılaştırmalı olarak yapılan çalışma sonucu ortaya çıkan ansiklopedik sözlükte maddelerin etimolojileri de yapılmış. Karadeniz ile ilgili pek çok sorunun yanıtlarının bulunabileceği Karadeniz Ansiklopedik Sözlük, üzerinde yoğun emek verilmiş bir yapıt görünümünde.

Sözlükte, toponimlerin (yeradları), hem civar illerle hem de civar ülkeler, Türki Cumhuriyetler, Yunan adaları ve yerleşim yerleri v.b. karşılaştırmalı olarak incelemesi yapılmış, kökenleri araştırılmaya çalışılmış. Ayrıca bölgenin doğal yapısı, faunası ve florası inceleme kapsamına alınmış. (Sadece bu yapısıyla bile bölge hakkında ne denli bilgi içerdiği anlaşılabilir.)

Yöre illeri detaylı olarak incelenmiş ve çok ilginç bilgilere ulaşılmış. İlçeler ve köyler de dahil olmak üzere en küçük yerleşim birimlerine kadar araştırma kapsamına alınmış, yerleşim yerlerinin eski isimleri ve daha bir çok konu terminolojik açıdan incelenmiş. Yine yöre yerleşim yerlerinin tarihi açıdan incelemeleri de yapılmış.

Dialektlerde ve yöresel lehçelerde bulunan bir çok kelimenin, deyim ve atasözünün anlamlarına da yer verilmiş. (Tanıtımdan)

Stok Kodu
:
303062078
Boyut
:
17x24
Sayfa Sayısı
:
2 Cilt, XX
Basım Yeri
:
İstanbul
Baskı
:
1
Basım Tarihi
:
2005
Resimleyen
:
Orijinal Cildinde
Kapak Türü
:
Orijinal Cildinde
Kağıt Türü
:
1. Hamur
Dili
:
Türkçe
 
62078    Karadeniz: Ansiklopedik Sözlük 2 Cilt TAKIM     Heyamola    Özhan Öztürk    
0
0
2
3
1

Kişi tarafından görüntülenmiştir.

Listelenen bu ürün satıcının sorumluluğundadır. Satın almadan önce satıcıyla irtibata geçmelisiniz.