0
Ara Detaylı Arama

RİVER CLYDE EROL HIZARCI

HEMEN AL

3,77 TL x 3 Taksit
Ücretsiz Kargo

10,50 TL10,50 TRY

Adet

- +

Satıştaki Adet

1
Hemen Al
Kalan Süre
Gün
0
0
Saat
0
0
Dk
0
0
Sn
0
0

Bu ürünü paylaş:

RİVER CLYDE

EROL HIZARCI

 

+1 Yayınları

124 sayfa, 2. hamur, ISBN: 975-6063-22-X; Boyut: 13x19,5 cm; Baskı Tarihi: Ekim 2006

 

River Clyde, bu topraklarda Mehmetçiklerle yan yana, koyun koyuna yatan, artık bizim evlatlarımız olan kahramanlara ağıt.

“Başımızı kaldırmıştık ki, alevlerin arasından, toz duman içinden birinin geldiğini gördük. Sırtında bir yaralı taşıyordu. El sallayarak gelmesi için bağırdık. Sesimizi duyup bize koşmaya başladı. Yaklaştığında, bir Türk eri olduğunu fark ettik. Çavuş tüfeğini doğrultup nişan aldı, biz de öyle yaptık. Türk eri, bunu gördüğü halde koşa koşa geldi, sırtındaki subayı aramıza atıp, gerisin geri koşmaya başladı. Çavuş subayla ilgileniyor, bir ağzımız açık, Türk Sanırım hatıra olarak almıştı. Sonra alevlerin içine dalıp dumanların arasında yitti.”

Çanakkale’de doğru dürüst bir direnişle karşılaşmadan, ıslık çala çala “doğru hareme” gidip İstanbul’u işgal edeceklerini sanan maceraperest gençler, çakılıp kaldıkları cephede doğruyu dost ateşi altında yanarak öğrendi. Cesaretin bedelini en yakın arkadaşlarıyla ödeyip, gözyaşı dökmek yerine yine ıslık çala çala yurtlarına döndüler.

Kuğu Şarkısı ve River Clyde, birbirini tamamlayan iki savaş romanı...

0
0
1
2
7

Kişi tarafından görüntülenmiştir.

Listelenen bu ürün satıcının sorumluluğundadır. Satın almadan önce satıcıyla irtibata geçmelisiniz.