0
Ara Detaylı Arama

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ'NİN YA.. TOLKIEN Michael White

HEMEN AL

32,30 TL x 3 Taksit
Ücretsiz Kargo

90,00 TL90,00 TRY

Adet

- +

Satıştaki Adet

1
Hemen Al
Kalan Süre
Gün
0
0
Saat
0
0
Dk
0
0
Sn
0
0

Bu ürünü paylaş:

 
YAYIN EVİ          :    İNKILAP
YAYIN TARİHİ     :    2003
SAYFA                :    239 syf.13,5X21,5 cm
KONDİSYON      :    kenarlarda hafif sararma dışında çok iyi


ÇEVİRİ  :  DOST KÖRPEJohn Ronald Ruel Tolkien kadar popüler, kalıcı ve başarılı olabilmiş pek az yazar vardır. 160 milyondan fazla satmış romanları, fantastik edebiyatın tohumlarının atılmasında büyük rol oynamıştır.

Bu kitapta; ünlü biyografi yazarı Michael White, bu sevilen yazarın hayatının bilinmeyen yönlerini inceler. Tolkien'in Güney Afrika'da ve Batı Midlands'de geçen çocukluğunu; ebeveynlerinin erken ve trajik ölümlerini; Edith Bratt'la yaşadığı aşkı; bir Oxford akademisyeni olarak geçirdiği yılları; C.S. Lewis'le olan arkadaşlığını ve İnkling Grubu'nu kuruluşunu sürükleyici bir üslup ve ilginç ayrıntılarla anlatır.

Tolkien sınav kağıtlarını okurken, bunlardan birindeki boş bir sayfaya, "Yerdeki bir çukurda bir Hobbit yaşardı..." cümlesini yazıvermiş. Sonra Hobbitlerle ilgilenip, onları araştırmaya karar verir. Böylece günümüzde tanınmasını sağlayan epik eserlerini yazdı. Hobbit ile Yüzüklerin Efendisi, hızla büyüyen karşı-kültürün mutlaka okunması gereken kitapları arasına girdiler.

Michael White, Tolkien'in başarısının olumlu ve olumsuz yönlerini tasvir eder... maddi getirisini ve onu gecenin geç vakitlerinde arayan saplantılı hayranlarını. Yazarın 1973'teki ölümünden beri, bıraktığı mirasın neden her geçen yıl giderek büyüdüğünü açıklar.

Toplam 70 tl Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz

KİTAP GÖNDERİLERİ PTT KARGO İLE YAPILMAKTADIR
 
0
0
0
2
5

Kişi tarafından görüntülenmiştir.

Listelenen bu ürün satıcının sorumluluğundadır. Satın almadan önce satıcıyla irtibata geçmelisiniz.